Otava 2008 20.7-26.7

Operace "Rychlá pádla"

Přihláška

Seznam dop. potřeb

Pro rodiče

Trasa-info-kilometráž

Tábořiště

 

 

 

 

 

Kontaktní adresa

Jaroslav Nouza

Masarykova 822

Kolín II 280 00

tel: +420602405527

čú:194333355/0300

nouza.jaroslav@tiscali.cz

 

     26.7   Kvůli převozu doprovodného vozidla jsme museli v sobotu vstát o něco dříve a tak jsme na vodě byli hodně brzo. Od rána bylo azurové nebe a pořádné vedro.Několikrát jsme se po cestě vykoupali, sluníčko nás i přes ochranné faktory na našich tělech pěkně připeklo a do kempu na soutoku jsme dorazili pěkně hladoví. Postavili jsme stany, najedli se odpočívali. Celé odpoledne se okolo bouřilo, ale u nás vlastně nepršelo. Cachtali jsme se ve vodě, hlavně některé "kachny" jsem nemohl z vody vůbec dostat. Sbalili jsme rafty a užívali poslední den letošní Otavy.

   25.7   Ráno nás přivítalo pošmourné počasí, a občas i dešťová kapka, nicméně jsme statečně zabalil a vyrazili na vodu. První jez ve Strakonicích se nedá sjíždět a tak jsme jej museli přenést. Na druhém jsme se i přes zataženou oblohu vykoupali a sluníčku se nás zželelo a po zbytek dne nás příjemně opékalo. Kemp na Štěkeni je přímo u prima jezu a tak jsme se po příjezdu a ubytování koupali a sjeli ho hned několikrát. Po večerní válečné poradě jsme se rozhodli zůstat ještě jeden den a sjet v sobotu až do Putimi.  Večer jsme si ještě stihli zahrát "lano" a opéct pár buřtíku.

   24.7   Ráno jsme se rozhodli vzhledem k počasí a Klárčině noze zůstat ještě jeden den v místním podskalském kempu. Rozhodnutí se ukázalo jako správné, protože celý den trochu pršelo. Prohlédli jsme město, okolí, zahráli si námořní bitvu a i něco vyhráli a šli s očekáváním spát.

   23.7   Od rána polojasné nebe, trochu foukal vítr, ale nepršelo. Etapa ze Střelských Hoštic do Strakonic byla dlouhá necelých 12 kilometrů a na  celé trase jsme se nesetkali s většími komplikacemi. Kousek nad Katovicemi jsme viděli farmu s pštrosy. Zvláště jeden, který konzumoval celá jablka nás velmi zaujal. V kempu jsme se ubytovali a vyrazili prohlédnout město Strakonice a jeho hrad. Večer jsme vyrazili na dřevo, a po prvních osmi krocích si Klárka vyhodila čéšku na "holé rovině" a tak jsme museli prozměnu na pohotovost. Klárka, ač se nezdá váží alespoň metrák, neb jsem ji musel donést v náručí až do kempu a málem se mi z toho sekla pumpa. Po převozu do nemocnice a při překládání na vozík se čéška vrátila na své místo, takže obava z jejího vracení se nenaplnila. Velmi příjemný a neuvěřitelně rychlý zásah zdravotníku z místní nemocnice nás opět příjemně šokoval. Za dvacet minu jsme byli vyřízení, včetně kontroly mého zlomeného zápěstí. Klárka nesla vše statečně a důrazně odmítla převoz domů.

     

   22.7   Od rána bylo zataženo, zima a foukal vítr, takže nálada byla také neveselá. Jen jsme se vydali na vodu začalo pršet. Na prvním jezu ještě v Horažďovicích se nám podařilo zlomit pádlo. Druhý už byl o něco veselejší, i když první posádka si to jistě nemyslela. Pořádně se všichni namočili a pak jim byla trochu zima. Druhá posádka si sjela tenhle jez hned třikrát, a pro velký úspěch jednou i pozadu, k všeobecnému jásotu a uznání ostatních vodáků. Do kempu ve Střelských Hošticích jsme se všicni těšili, protože na nás čekala gulášová polévka a horký čaj. Po převléknutí a vybalení jsme se najedli a také navštívili místní muzeum řeky Otavy, voroplavby a také pohádek na Šumavě.

   21.7   Ráno jsme nafoukli rafty,  sbalili tábor, a po krátké instruktáži nasedli do lodí a konečně vyrazili na vodu. Cesta z Čepice do Horažďovic proběhla bez větších problémů, cestou jsme sjeli několik jezů, koupali se a na předposledním jezu si Jára zlámal zápěstí. Kemp v Horažďovicích je na ostrově s mlýnem a tak nám dělaly společnost místní slepice a kozy. Jen hry s námi nechtěly hrát. Pršelo jen trochu a večerní opékání se také povedlo.

  

  

  

  

 

   20.7   Putování jsme načali v Českém Brodě, odkud jsme se přesunuli vlakem do Prahy. Autobus z Prahy nám odjížděl až ve tři hodiny a tak jsme měli dost času na návštěvu místního "fastfoodu" a utracení nějakých korunek. Cesta autobusem trvala dvě hodinky a už jsme byli v tábořišti Čepice. Rozbili jsme ležení, postavili stany a dojedli svačiny z domova. Trochu jsme zmokli, ale to nám nevadilo a večer jsme si opekli buřtíky. V noci byla pořádná bouřka, ale ráno se na nás usmívalo sluníčko.

 

 

Čas odjezdu se blíží a tak je třeba upřesnit a doladit informace.

   Vzhledem k situaci na řece Ohři jsem se rozhodl jet i letos na Otavu. Jednak není na Ohři ideální situace s vodou a minulý týden došlo k ekologickému znečištění. Odjezd je naplánován ve 12.16 z Českobrodského nádraží. Sraz nejpozději v 11:30 u Zvonice. U Zvonice buďte včas, na nikoho nemůžeme a nebudeme čekat!!! Kdo má zákaznickou průkazku nezapomene si ji vzít sebou. Zkusím domluvit nějakou hromadnou slevu. Děti z klubu Zvonice mají vše již v ceně.

   U Zvonice bude přistavené auto, do kterého si naložíte bagáž a cestovat na místo budete nalehko. Auto bude batohy převážet po celou dobu vody, to znamená, že v lodích si povezete jen svačinu, ev. peníze a podobně, podle vašeho uvážení. Pro tento účel doporučuji malý batůžek. Budete-li si sebou brát telefon, či foťák, bude dobré mít vodotěsný obal. Stany ani auto nejsou zlodějuodolné a proto si dobře rozmyslete jaké cennosti si sebou vezete.

   Během cesty přespíme šestkrát v kempech a tábořištích podle Otavy, cena za osobu se pohybuje od 20,- do 50,- Kč, stejně tak za stan.

  

   Co se týká vaření, bude k dispozici plynový vařič včetně bomby, nádobí každý své.

   Předpokládaný návrat je v sobotu odpoledne, přesný čas ještě upřesním.

 

jarda n.                

 

Stejně jako vloni připravuji i letos týden na vodě. Je určen dětem ve věku od 15-ti let.  Vybral jsem řeku Ohři, pro její pohodovost a krásné prostředí kterým protéká. Termín je stanoven na 20.7 - 26.7.2006. Pojede se na šestimístných nafukovacích raftech. Maximální počet účastníků je 15 (3 rafty), nicméně jeden raft je již rezervován. Ideální je přihlašovat celé posádky, ale není to podmínkou. Rafťáci mladší 18-ti let, budou muset mít souhlas rodičů. Předběžná cena je 1600,- Kč. V ceně je zahrnuto zapůjčení raftu a pádel, doprovodné vozidlo, pojištění a tričko s potiskem akce. Cena nebude zahrnovat kempovné, dopravu na místo a zpět, stravu. O jídlo se bude starat každá posádka samostatně. Předběžné přihlášky zasílejte na email nouza.jaroslav@tiscali.cz , do přihlášky uvádějte prosím kontaktní email, nebo sledujte tuto stránku a aktuality na ní. Případné dotazy směřujte Vy i rodiče tamtéž.

 

Všichni účastníci musí mít vlastní plovací vestu!!!

 

 

Raft č.1

Přemek Král

Terezka Marková

Klárka Ježková

Míša Bílá

Johanna Simonsen

Lisa Snaider

Raft č.2

Hanka Koštelová

Denisa Kosinová

Emil Fišer

Rony

Vedoucí

Jarda Nouza

 

Řidič dop. vozidla

Blanka Marková