Víkend na Sázavě 26.9.-28.9. 2008

 

 

 

   Pátek 26.9   Tak to máme za sebou. Po dlouhém a náročném plánování jsme v pátek 26.9.2008 vyrazili z Českého Brodu směr Český Šternberk, kde na nás už čekalo auto i s věcmi, včetně lodí. Při jejich nafukování jsme se řádně zapotili, zvláště pak někteří. Počasí vám přálo a tak jsme v pět hodin vyrazili na vodu. Po několika stovkách metrů nás čekal první jez. Voda byla sice průzračně čistá, ale bohužel jí bylo také málo. Na šlajsně jsme měli trochu problémy, ale nakonec vše dobře dopadlo a přejeli jsme... . Cestou po vodě jsme viděli spoustu zajímavých věcí. Volavku, ledňáčky, ptáčka skorce který umí běhat a lovit pod vodou, našli ve vodě fotbalový míč, no prostě prima cesta. Okolo půl osmé jsme dorazili k Martině na chatu, a protože jsme na sebe cestou trochu cákali, rychle se převlékli do suchého. Stmívalo se velmi rychle a tak jsme si rozdělali oheň, upekli buřty a dlouho do noci diskutovali o pátečních zážitcích.

  

posádky obou raftů po úspěšném zdolání prvního jezu...

  

Večerní opékání buřtů a ranní vstávání nám šlo každopádně skvěle...

   Sobota 27.9   V sobotu jsme vstávali o trochu později, společně se nasnídali, povozili se na pramici a taky se trochu koupali. Po obědě, který pro všechny uvařil Max jsme společně vyrazili směr Český Šternberk a jeho hrad. Cestou jsme objevili jeskyni, obdarovali vodníka bez bot a lezli na zajímavé stromy. Také jsme klátili lískové oříšky což nás stálo několik malých boulí. Prohlédli si hrad, navštívili místní hladomornu a vyrazili na lodích zpět do chaty. Večer jsme si zahráli veselo hru kdepak je Klárčin mobil a dlouho seděli u ohně a povídali si o všem možném...

  

Cestou na hrad jsme lezli po stromech a také obdarovali místního chudého vodníka, aby si mohl koupit nové boty...

  

také jsme objevili tajuplnou jeskyni a rozhodli se jí druhý den řádně prozkoumat...

  

někteří jedinci se statečně koupali...

  

jiní na to nahlíželi z pramice... společné posilnění před dlouhou cestou...

  

Jarda statečně překládá výklad na hradě...

  

  

nakoukli jsme do místní hladomorny...

  

divé zvíře na lovu želvy...

   Neděle 28.9   Počasí nám moc přálo a tak jsme užívali babího léta. Zabalili jsme si věci, najedli se a vyrazili na průzkum včera objevené jeskyně. Protože nám to trvalo déle a bylo moc hezky, rozhodli jsme se odjet domů pozdějším vlakem. Při návratu z jeskyně jsme kolektivně zkoušeli jak funguje elektrický ohradník pro koně a byla to docela velká sranda. Protože se chýlilo odpoledne museli jsme vyrazit směrem k domovu.

  

my všichni a pes... před průzkumem jeskyně...

  

v jeskyni a jejím okolí jsme zakončili víkendové raftování na Sázavě...

   Tak za rok možná znovu na raftech...

 

 

 

 

 

Odjezd je naplánovaný na 13.51 vlakem z nádraží, sraz nejpozději ve13.30 u Zvonice, kde bude čekat auto a naloží nám batohy. Pojedeme vlakem do Kolína, kde přesedneme na Posázavský pacifik a pojedeme... Cena je stanovena na 300,- Kč a zahrnuje dopravu, pojištění, půjčovné a možná i tričko. Jídlo si veze každý vlastní. V pátek se pojede z Českého Šternberka na Iváň. V sobotu si necháme převézt lodě znovu do Šternberka, prohlédneme si hrad a trasu si sjedeme ještě jednou. Večer opečeme buřty a možná si zahrajeme nějakou noční hru. V neděli v klidu zabalíme a vyrazíme k domovu. Předpokládaný návrat je v neděli odpoledne. V 17.15 na nádraží a asi v 17.30 u Zvonice.

 

   Podzim se blíží a tak pro velký úspěch letošní Otavy chystám na září sranda víkend na řece Sázavě určený pro všechny kdo byl na Otavě, pro ty kdo by si to chtěl zkusit na raftu a samozřejmě pro děti z klubu Zvonice. Pojedeme na dvou raftech z Českého Šternberku, přespíme u Martiny na chatě, nebo blízko ní, v sobotu můžeme alternativně jet dál po vodě, nebo jít na výlet na hrad. Kdo by nechtěl jet lodí, může na nás počkat v Ratajích Iváni. Zájemci pište na nouza.jaroslav@tiscali.cz nejpozději do 10.září, kvůli zapůjčení lodí. Snad s námi pojede auto a převeze batohy.

 

Účastníci zájezdu...

Hanka Koštelová (Koště)

Rony

Max

Pepe

Míša Bílá

Klárka Ježková

 

Jarda Nouza

Theresa Brosge