! Nepřehlédni, trápíš-li se kvůli šikaně

 

Víme, že je to moc těžké. Asi se cítíš se sám, je ti smutno, máš strach a nevíš, co máš dělat.. Proto si přečti následující řádky.

 

Co je to šikanování?

 

Za šikanování se považuje, když jeden nebo více lidí někomu úmyslně opakovaně ubližuje. Znamená to, že Ti někdo, komu se nemůžeš bránit dělá, co Ti je nepříjemné, co Tě ponižuje, nebo to prostě bolí.  Když do Tebe strká, nadává Ti, schovává Ti věci, bije Tě… Může Ti znepříjemňovat život i jinak - pomlouvá Tě, intrikuje proti Tobě, navádí kamarády nebo spolužáky, aby s tebou nemluvili a nevšímali si Tě… .

 

Proč jsi šikanovaný?

 

Rozhodně to není proto,  že bys byl špatný, nebo proto, že by sis to zasloužil. Chyba není v Tobě, ale ve špatných vztazích dětí ve tvém okolí. Přemohla je bezohlednost a násilí. Pamatuj si, že nikdo nemá právo Ti ubližovat!!!

Když jsme se ptali jednoho zoufalého dítěte, proč o svém trápení nikomu neřeklo odpovědělo: „Já nevím, snažím se na to nemyslet a doufám, že to bude lepší.“

Myslet si, že to bude lepší, je omyl. Nikomu nic neříct, je strkání hlavy do písku, které může tvoji situaci jen zhoršit.

Nevzdávej to a něco udělej!!!

Nejsi sám, kdo se trápí šikanou!!!